HIGH SCHOOL FOOTBALL PLAYOFF SCORES
HIGH SCHOOL FOOTBALL SCOREBOARD
REGION FINALS
5A DIVISION 2
REGION III
CROSBY (13-1) 31 HUTTO (11-3) 25
REGION I
CANUTILLO (13-1) 17 EVERMAN (9-5) 14
REGION II
ENNIS (12-2) 31 SOUTH OAK CLIFF (10-4) 14
REGION IV
CEDAR PARK (11-3) 45 KERRVILLE TIVY (10-4) 21
5A DIVISION 1
REGION III
TEMPLE (12-1) 28 GEORGE RANCH (12-2) 14
REGION I
ALEDO (13-1) 47 CANYON RANDLE (12-2) 29
REGION II
TYLER (12-2) 60 McKINNEY NORTH (11-3) 40
REGION IV
AUSTIN VANDERGRIFT (12-2) 40 AUSTIN LBJ (11-3) 35
6A DIVISION I
REGION I
ALLEN (14-0) 30 EULESS TRINITY (12-2) 27
REGION II
DALLAS SKYLINE (14-0) 38 KLEIN OAK (10-4) 20
REGION III
CY RANCH (12-2) 31 DICKINSON (13-1) 28
REGION IV
CONVERSE JUDSON (10-4) 34 S.A. REAGAN (12-2) 24
6A DIVISION II
REGION I
CEDAR HILL (12-2) 62 SOUTHLAKE CARROLL (13-1) 42
REGION II
WESTFIELD (13-1) 24 SPRING (10-4) 19
REGION III
KATY (13-1) 45 MANVEL (13-1) 17
REGION IV
CIBOLO STEELE (13-1) 31 S.A. NORTH BRANCH (12-2) 28
4A DIVISION 1
REGION III
NAVASOTA (14-0) 34 HENDERSON (11-3) 14
REGION I
GRAHAM (12-2) 35 STEPHENVILLE (9-4) 24
REGION II
ARGYLE (14-0) 45 LIBERTY-EYLAU (8-6) 42
REGION IV
LIBERTY HILL (12-2) 23 BURNET (11-3) 15
4A DIVISION 2
REGION III
WEST ORANGE-STARK (12-2) 42 LaGRANGE (13-1) 7
REGION I
CELINA (12-2) 41 SWEETWATER (13-1) 34
REGION II
GILMER (14-0) 64 ATLANTA (12-2) 25
REGION IV
SINTON (11-3) 35 YOAKUM (10-4) 21
3A DIVISION 1
REGION IV
ENDA (9-5) 28 HALLETTSVILLE (10-4) 21
REGION I
SHALLOWATER (13-1) 22 BROCK (12-2) 21
REGION II
MINEOLA (11-3) 14 POTTSBORO (12-2) 7
REGION III
CAMERON YOE (10-4) 44 ROCKDALE (12-3) 25
3A DIVISION 2
REGION I
SONORA (11-2) 36 CISCO (13-1) 35
REGION II
WASKOM (13-1) 49 GUNTER (12-2) 15
REGION III
NEWTON (11-3) 32 ROGERS (11-3) 7
REGION IV
BLANCO (14-0) 55 ODEN (12-2) 34
2A DIVISION 1
REGION I
CANADIAN (13-0) 62 ABERNATHY (12-1) 14
REGION II
MART (13-0) 50 HICO (8-5) 15
REGION III
CENTERVILLE (9-4) 23 ALTO (11-1) 20
REGION IV
MASON (13-0) 24 REFUGIO (12-1) 20
2A DIVISION 2
REGION I
SEAGRAVES (13-0) 49 CROSBYTON (12-1) 21
REGION II
ALBANY (13-0) 49 HAMLIN (12-1) 35
REGION III
TENAHA (11-1) 35 IOLA (12-1) 28
REGION IV
BREMOND (13-0) 46 BRUNI (10-4) 7
1A (6-MAN)
DIVISION 1
CROWELL (13-0) 100 TURKEY VALLEY (11-3) 50
MAY (12-2) 60 BLUM (11-2) 38
DIVISION 2
GROOM (13-1) 72 LORAINE (9-4) 54
THROCKMORTON (13-0) 76 CALVERT (10-3) 72