REGION SOFTBALL FINALS UNDERWAY
HIGH SCHOOL SOFTBALL PLAYOFFS
REGION FINALS
REGION III/5A
ANGLETON vs. BARBERS HILL
Game-1, Angleton 5 Barbers Hill 4
Game-2, Barbers Hill 5 Angleton 4
Game-3, Saturday, 3:00 @ U of Houston
REGION IV/2A
WEIMAR vs. THORNDALE
Game-1, Thorndale 21 Weimar 6
Game-2, Thorndale 14 Weimar 4
REGION SEMIFINALS
REGION III/5A
ANGLETON 7 COLLEGE STATION 1
GEORGETOWN vs. BARBERS HILL
Game-1, Thursday, Barbers Hill 2 Georgetown 0
Game-2 Friday, Barbers Hill 5 Georgetown 1
WEIMAR vs. CHARLOTTE
Game-1, Weimar 15 Charlotte 4
Game-2, Weimar 18 Charlotte 3
REGION QUARTERFINALS
REGION III/5A
MAGNOLIA vs. COLLEGE STATION
Game-1, College Station 1 Magnolia 0
Game-2, College Station 5 Magnolia 0
A&M CONSOLIDATED vs. GEORGETOWN
Game-1, Georgetown 4 A&M Consolidated 1
Game-2, A&M Consolidated 3 Georgetown 2
Game-3, Georgetown 10 A&M Consolidated 0
REGION IV/4A
LaGRANGE vs. FREDERICKSBURG
Game-1, Fredricksburg 3 LaGrange 2
Game-2, Fredricksburg 6 LaGrange 1
BELLVILLE vs. BOERNE
Game-1, Boerne 4 Bellville 2
Game-2, Boerne 1 Bellbville 0
REGION IV/2A
WEIMAR vs. HOLLAND
Game-1, Weimar 3 Holland 1
Game-2, Weimar 11 Holland 10
AREA
REGION III/5A
COLLEGE STATION vs. ELGIN
Game-1, College Station 8 Elgin 0
Game-2, College Station 12 Elgin 0
MAGNOLIA vs. EASTVIEW
Game-1, Magnolia 12 Eastview 2
Game-2, Eastview 7 Magnolia 6
Game-3, Magnolia 7 Eastview 1
A&M CONSOLIDATED vs. LEANDER GLENN
A&M Consolidated 8 Leander Glenn 2
REGION IV/4A
LaGRANGE vs. LIBERTY HILL
Game-1, LaGrange 5 Liberty Hill 3
Game-2, LaGrange 7 Liberty Hill 0
BELLVILLE vs. WIMBERLY
Bellville 8 Wimberly 0
GIDDINGS vs. BOERNE
Game-1, Boerne 5 Giddings 3
Game-2, Boerne 9 Giddings 8 (10)
REGION IV/2A
WEIMAR vs. EVADALE
Weimar 11 Evadale 1
BI-DISTRICT
REGION III/5A
COLLEGE STATION vs. HUNTSVILLE
Game-1, Thursday, College Station 9 Huntsville 0
Game-2, Saturday, College Station 9 Huntsville 1
MAGNOLIA vs. WILLIS
Game-1, Wednesday, Willis 6 Magnolia 4
Game-2, Friday, Magnolia 7 Willis 6
Game-3, Saturday, Magnolia 6 Willis 4
KINGWOOD PARK 3 WALLER 1
A&M CONSOLIDATED vs. LAKE CREEK
Game-1, Wednesday, A&M Consolidated 5 Lake Creek 3
Game-2, Thursday, A&M Consolidated 11 Lake Creek 7
REGION IV/4A
CALDWELL vs. EL CAMPO
Game-1, Friday, El Campo 4 Caldwell 3
Game-2, Saturday, Caldwell 13 El Campo 1
Game-3, Saturday, El Campo 5 Caldwell 4
LaGRANGE vs. SEALY
Game-1, Thursday, LaGrange 5 Sealy 4
Game-2/3, Friday, LaGrange 2 Sealy 1
BELLVILLE 9 FULLSHEAR 2
GIDDINGS 5 NEEDVILLE 1
REGION IV/2A
SABINE PASS 9 SOMERVILLE 3
DEWEYVILLE 14 SNOOK 3
HOLLAND 12 FLATONIA 0
WEIMAR vs. THRALL
Game-1, Weimar 11 Thrall 4
Game-2, Weimar 12 Thrall 2
REGION IV/A
BARTLETT 14 FAYETTEVILLE 4